Tábořiště u Sušice

Služby!

Naše tábořiště je příjemné romantické místo uprostřed lesů na břehu Otavy. Jeho historie sahá do šedesátých let. Dnes patří k nejkrásnějším z přírodních tábořišť na Šumavě. Najdete ho pod silnicí na pravém břehu řeky necelých 6 km od města Sušice směrem na Kašperské Hory (13.4949908°E,49.1827744°N). Tabořiště je vhodné zejména pro rodiny s dětmi, vodáky, houbaře i rybáře. Nabízíme ubytování v čtyřlůžkových chatkách; pokud si přivezete vlastní stan či karavan, můžete použít elektrickou přípojku. Občerstvení s grilem a krytou venkovní terasou má běžný sortiment nápojů a pamlsků, podle možnosti vám uvaříme i polévky nebo guláš. K dispozici jsou umývárny, sprchy s teplou vodou a WC. Je tu i hřiště využitelné např. na volejbal. Zajišťujeme zapůjčení lodí a kol. V okolí tábořiště vás turistické a cykloturistické trasy i hustá síť neznačených cest zavedou do malebné pošumavské krajiny. Snadno dostupný je obchod smíšeným zbožím (Dlouhá Ves, pěšky asi dvacet minut). Nedaleko tábořiště je stanice autobusu s přímým spojením např. na Horskou Kvildu, do Sušice a do Prahy.

Napsali o nás / recenze

Byli jsme tam zatím jen jednou, ale přijedeme zas. Není to elitní kemp s asfaltem a anglickými trávníky, je to kousek šumavské přírody – na jedné straně travnatý břeh mělké Otavy, na druhé pruh lesa a nad ním ve svahu silnice, která ale kupodivu není vidět, slyšet ani cítit. Všechno je tu na dosah, koupání (no spíš osvěžení, přece jen je to podhorská řeka), okolní lesy, ale i blízá vesnice s krámem (a mají i kino, promítá se jednou týdně) Je to opravdu přírodní tábořiště pro obyčejné lidi a právě těm ho můžeme doporučit. . Tady se nemusíte bát neustálé záplavy reprodukované hudby, ale ani zákazů večerního zpěvu u táboráku. Chatky nejsou velké, ale s tím se zkrátka musí počítat. Zato zcela úžasná je jejich kuchyně – mají třeba jenom gulášovou polívku s chlebem, ale jakou! Žádné instatní jíšky, tady se všechno dělá poctivě na másle. Výborné pořízení bylo se šéfem tábořiště (a většinou zároveň kuchařem a výčepním), který je přes hrozivé vzezření a akční jednání učiněný dobrák. Všechno je tu věcí domluvy, dohody a slušnosti na obou stranách. Když to srovnám s podobnými českými kempy, je to tu na první pohled skromnější, ale vzápětí člověk zjistí, že je to mnohem větší pohoda.
František K., Liberec

Dobrý den,
Chtěly jsme poděkovat za Vaše ubytování při přívalové deště, záchranu lodi, výborné grilováné maso a milé zacházení s námi. My cítily tábor velmi bezprostřední a laskavé zákoutí. Omlouváme za naší špatnu češtinu, jsme studentky bohemistiky v 2. ročníku.
MARIE-CLAIRE NOIRIEL JULIETTE COUCALLIC

Nástěnka
Kde nás najdete

 

GPS
49°10'58.127"N,
13°29'43.988"E
nebo
49.1828131N
13.4955522E

 

Adresa:

 

Tábořiště U mě dobrý
Dlouhá ves
342 01 Sušice

 

 

Odkazy